• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Представники ЛьвДУВС долучились до брифінгу «Важлива розмова про проблеми протидії торгівлі людьми: Сучасні загрози. Виклики. Рішення»

2 серпня відбулася онлайн-зустріч, присвячена наявним та потенційним загрозам торгівлі людьми і механізмам захисту від них. Учасниками події стали представники влади, міжнародних організацій та українські знаменитості.

Розпочала «Важливу розмову» модераторка заходу, проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«30 липня увесь світ відзначав День протидії торгівлі людьми. Україна активно долучається до боротьби з цією проблемою, адже нам з власної історії відомо як нищать людей та народ. Цього року нова хвиля геноциду українців розпочалась 24 лютого. Близько 9 мільйонів осіб виїхали за кордон, аби врятуватись від війни. Понад 2 мільйони українців були примусово депортовані до російської федерації та у республіку білорусь, - наголосила проректорка. - Загроза стати жертвою торгівлі людьми, зараз вища, ніж будь-коли. Крім збройного протистояння, яке забезпечують наші захисники, нам потрібно напрацювати стратегію захисту біженців та внутрішньо переміщених осіб».

Під час першої панельної дискусії говорили про стан вимушеного внутрішнього переселення громадян України та ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми

У вітальному слові, Катерина Павліченко, заступниця Міністра внутрішніх справ України зазначила, що в умовах війни тема торгівлі людьми набуває нових значень. «Мусимо напрацьовувати нові шляхи для запобігання скоєння таких злочинів та належного покарання зловмисників. МВС готове співпрацювати з основними стейкхолдерами на Нацполіцію у напрацюванні нової концепції протидії торгівлі людьми, яка буде включати конкретні кроки для захисту наших громадян в Україні та закордоном», - каже заступниця Міністра внутрішніх справ.

Співорганізатором події став проєкт міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe.)

«Мета нашого проєкту - допомога українському уряду у впровадженні реформ із залученням місцевих експертів, які мають локальний та міжнародний досвід у відповідних галузях. Ми працюємо із міністерствами та органами виконавчої влади, тож сподіваюся, що проєкт з протидії торгівлі людьми також вдасться успішно впроваджувати у співпраці з МВС та Національною поліцією», - розповіла заступниця директорки SURGe, Ірина Душницька.

Також до усіх присутніх звернувся Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«В умовах війни примусова депортація громадян України на території росії - це спроба ворога отримати безкоштовний людський ресурс для різних форм торгівлі людьми. Держава робить все можливе, щоб допомогти нашим громадянам на території РФ», - пояснив Дмитро Лубінець.

Також він зазначив, що небезпека може чатувати громадян України і у країнах Європейського Союзу. Та додав: "Міжнародні організації розробили та надали рекомендації для уникнення небезпеки стати жертвою торгівлі людьми. Однак залишаються ризики й всередині нашої держави, адже через повномасштабну війну небезпечних ситуацій стало більше, в той час, коли юридично ми не завжди готові до такої кількості проваджень. Мусимо працювати у цьому напрямку, щоб належно подбати про безпеку наших громадян".

Під час діалогу обговорили тему соціального захисту українських біженців. Про статистику та заходи попередження торгівлі людьми в умовах війни розповіла Заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.

Продовжила розмову народна депутатка Верховної Ради України Марина Бардіна; вона говорила про законодавчі ініціативи щодо інструментів захисту внутрішньо переміщених осіб, зокрема, у частині запобігання торгівлі людьми.

З виконуючим обов'язки заступника Голови Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Стівеном Роджерсом торкнулися питання можливості МОМ в отриманні достовірної різнобічної інформації про переміщених осіб в умовах війни. 

До брифінгу також доєдналася ведуча та ініціаторка проєкту «Знайти своїх» Катерина Осадча. Вона презентувала алгоритм дій для тих, хто втратив зв'язок з близькою людиною та поділилась досвідом роботи з пошуку зниклих.

У другій частині заходу йшлося про зовнішню міграцію громадян України, зокрема, про інструменти захисту від потрапляння у торгівлю людьми за кордоном. Діалог модерувала Світлана Гаращенко, радниця з гендерних питань проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Директор департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України Валентин Скуратовський розповів про допомогу українським біженцям в країнах ЄС та інструменти захисту громадян України за кордоном.

Про широкоформатний підхід до боротьби з торгівлею людьми в умовах воєнного стану говорили з Максимом Федорчуком, представником Департаменту міграційної поліції Національної поліції України.

Спеціальний представник та координатор ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми Валіант Річі висвітлив тему посилення запобігання торгівлі людьми в умовах масових міграційних потоків.

Насамкінець до учасників звернулась українська співачка, народна артистка України Джамала. Вона наголосила на важливості обізнаності людей з теми сучасного рабства та закликала українців остерігатися небезпек в Україні та за кордоном.

Сьогоднішня Важлива розмова про проблеми протидії торгівлі людьми не знівелює загрози, зумовлені війною в Україні. Проте учасники онлайн-зустрічі докладають максимум зусиль для спільної мети – поінформувати громадян про глобальну проблему торгівлі людьми; не допустити поширенню будь-яких проявів сучасного рабства у ХХІ столітті. Усі рекомендації та пропозиції, озвучені під час «Важливої розмови про проблеми протидії торгівлі людьми», будуть узагальнені та передані у всі зацікавлені установи й підрозділи.

Переглянути запис трансляції можна за посиланням

Вітання із Днем народження для ректора ЛьвДУВС Ром...
Представники ЛьвДУВС та Міжнародного Комітету Черв...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www1.lvduvs.edu.ua/

© 2022 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.