• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

жовт.
20

У ЛьвДУВС відбулося засідання юних науковців вишу

У ЛьвДУВС дистанційно відбулося засідання Наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів та молодих вчених. 

Із доповіддю «Певні аспекти гендерної рівності в системі МВС» перед учасниками засідання виступила курсантка 3–го курсу факультету № 1 Вікторія Надурак. Її колега, другокурсник цього ж факультету, Артем Мороз описав присутнім кримінально-правові та кримінологічні аспекти торгівлі людьми. Його тема була присвячена Європейському Дню боротьби з торгівлею людьми.

Участь у засіданні наукового товариства взяла також радниця ректора з гендерних питань, доцентка кафедри теорії права, конституційного та приватного права факультету №1 Ірина Євхутич. Вона розповіла вихованцям ЛьвДУВС про політику гендерної рівності в системі МВС.

Наприкінці онлайн-зустрічі куратор наукового товариства відділу організації наукової роботи Юлія Шевців відзначила, що невдовзі відбудеться Всеукраїнська наукова конференція здобувачів вищої освіти «Механізм функціонування громадянського суспільства». Вона закликала вихованців вишу обирати цікаву тему й долучатися до участі у науковій події.

  185 Hits
185 Hits
жовт.
21

Підбито підсумки щорічного відомчого конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію

Цьогоріч конкурс на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію серед закладів та установ, що належать до сфери управління МВС, проходив на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Учора відбулися засідання конкурсних комісій за кожною із номінацій, під час яких було визначено результати оцінювання поданої продукції. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання проходили у дистанційному форматі. До роботи конкурсних комісій також долучилися і представники Львівського державного університету внутрішніх справ – директор Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Юрій Назар, керівник Інституту права Іван Красницький, декан факультету №3 Степан Гнатюк, начальниця відділу зв'язків з громадськістю Галина Лемішко та керівник відділу профорієнтаційної та комунікаційної роботи Роман Янович, заступниця директора Інституту права Альона Дутко, заступниця керівника Інституту управління, психології та безпеки Зоряна Кісіль, завідувач кафедри загально-правових дисциплін Інституту права Дмитро Забзалюк, професорка кафедри соціально-гуманітарної підготовки факультету № 3 Ірина Ревак та доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету № 1 Сергій Марко. 

Загалом, було визначено переможців у 13 номінаціях, серед яких – кращі наукові видання (монографії, науково-практичні коментарі); методики та методичні рекомендації; винаходи, корисні моделі та промислові зразки; довідкові видання; підручники; навчальні посібники; профорієнтаційні відеоролики; друкована профорієнтаційна продукція; наукові періодичні видання тощо.


Учасники конкурсних комісій також висловили низку пропозицій, що стосувалися критеріїв оцінки поданої продукції та внесення змін до положення про проведення конкурсу.

Цього ж дня відбулося підсумкове засідання організаційного комітету, до якого долучилася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Під час засідання було підбито підсумки конкурсу та обговорено усі пропозиції, які надійшли від конкурсних комісій.

Наразі результати конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію подано на розгляд Департаменту персоналу МВС України та будуть оприлюднені вже найближчим часом.

  34 Hits
34 Hits
жовт.
23

У ЛьвДУВС розпочався тренінг для науково-педагогічних працівників із психологічного супроводу у екстремальних ситуаціях

У Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочався черговий етап проєкту міжнародної технічної допомоги «Розбудова тренінгових спроможностей Міністерства внутрішніх справ України з психологічного супроводу в екстремальних ситуаціях». 

Захід відбувається за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні і призначений для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти системи МВС. 

Під час відкриття тренінгу із вітальним словом до учасників звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Науково-педагогічні працівники нашого університету ніколи не залишалися осторонь питання надання психологічної допомоги тим категоріям, які найбільше цього потребують, зокрема, учасникам війни на Сході. Тому проведення таких навчань є надзвичайно важливим та потрібним», ­– підкреслив очільник вишу.

До слова також було запрошено Національного менеджера проєктів, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Сергія Гриненка.

«Метою проєкту, який ми реалізовуємо вже другий рік поспіль, є впровадження навчального курсу з надання психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Відпрацювавши його із представниками практичних підрозділів, наразі пропонуємо цю програму для науково-педагогічних працівників вишів системи МВС», – відзначив Сергій Гриненко. 

Після цього до присутніх звернулася Ніна Лигун, начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України. «Збереження психічного та фізичного здоров'я українців є надзвичайно важливим, зважаючи на виклики нашого часу. Проведення таких тренінгів – це вагомий вклад у розвиток психологічної науки. Раніше ми вже проводили таке навчання у Маріуполі і отримали схвальні відгуки. Тож сподіваюся, що й цього разу наші тренери зможуть допомогти впровадити нові знання й навички у вашу професійну діяльність», – зауважила Ніна Лигун.

Насамкінець до слова було запрошено тренерів Людмилу Царенко та Марину Маліновську, експерток ОБСЄ із питань психологічної реабілітації.

«Матиму честь показати вам, як працює метод травмафокусу, що допомагає людині позбутися критичних наслідків стресу», – зазначила Людмила Царенко.

«Методи, що будуть презентовані під час тренінгу, є апробованими у реальних екстремальних ситуаціях. Зокрема, у зоні бойових дій», – додала Марина Маліновська.
Надалі представники закладів вищої освіти зі Львова, Києва та Одеси впродовж чотирьох днів навчатимуться сучасним технікам роботи з психотравмами, стресом та його наслідками.

Участь у тренінгу допоможе науково-педагогічним працівникам опанувати новітні напрями психологічної реабілітації осіб, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та тих, хто пережив інші психотравмуючі події, аби згодом передати отримані знання і навички здобувачам вищої освіти.

  16 Hits
16 Hits
жовт.
13

Науковці та практики обговорили проблеми війни та насильства у сучасному світі

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науковий семінар «Війна і насильство у сучасному глобалізованому світі». Захід проходив дистанційно.

До дискусії долучилися проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська, директор Інституту управління, психології та безпеки В'ячеслав Бліхар та науково-педагогічні працівники вишу.

Під час заходу науковці та практики обговорили низку актуальних питань. Йшлося, зокрема, про війну як соціально-політичний феномен, міжнародну безпеку та членство в НАТО.

Учасники наукової події обговорили питання гібридної війни, дискутували про релігійний вплив на трактування насильства у сучасному світі, а також поділилися думками про те, чи можливий світ без конфліктів та насилля.

  18 Hits
18 Hits
жовт.
22

У Львові відбулась всеукраїнська науково-практична конференція «Психічне здоров’я особистості у кризовому суспільстві»

Сьогодні у Львівському державному університету внутрішніх справ відбулася всеукраїнська конференція, присвячена темі психічного здоров'я особистості у кризовому суспільстві. До обговорення цієї вкрай актуальної теми долучилися близько сотні науковців та практиків із різних куточків України. Захід проходив у дистанційному форматі – учасники спілкувалися онлайн за допомогою платформи ZOOM.  

Із привітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Психічне здоров'я є одним із найважливіших ресурсів особистості, - наголосив він. - Тема сьогоднішньої дискусії відповідає потребам сучасності, а її фахове обговорення сприятиме вирішенню проблем, що виникають у кризовому суспільстві».

Начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС України Ніна Лигун також привітала учасників наукового заходу. «Психічно здорова людина живе у гармонії із собою та соціумом. Вона здатна реалізувати свій потенціал, використати свої таланти та здібності. Навіть стикаючись із труднощами, вона бачить у них певні можливості, долає виклики і проблеми без напруги», - зауважила Ніна Лигун. Вона також підкреслила, що Міністерство внутрішніх справ приділяє велику увагу формуванню фізичного й психічного здоров'я працівників. «Ми активно працюємо над поєднанням теоретичного та практичного чинників, регулярно проводимо психологічні тренінги, які отримують позитивні відгуки від учасників», - розповіла начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС.

До учасників конференції також звернувся начальник управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції у Львівській області Роман Онисик. «Психічне здоров'я особистості впливає не лише на якість життя громадян, а й на національну безпеку держави. Тож обговорення цієї важливої теми із науковою спільнотою є хорошою традицією», - зазначив він.

Плідної дискусії та продуктивної роботи побажав учасникам конференції директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук Віталій Панок.

Перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ Дмитро Швець, вітаючи присутніх, підкреслив: «Переконаний, що думки, які будуть сьогодні висловлені, а також напрацювання колег стануть дієвим інструментом для подолання кризових ситуацій та формування здорового суспільства у нашій державі».

Із привітальним словом до присутніх також звернувся начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис. Він розповів, що діти, які виховуються в інтернатних закладах, нерідко зіштовхуються із труднощами адаптації у суспільстві. «Наше завдання – підготувати таких дітей до соціуму. Сподіваюся, що напрацювання, які звучатимуть на цій конференції, допоможуть нам у цьому».

Проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська зазначила, що до наукового заходу долучилися науковці та практики, яким не байдужа запропонована тема. Серед учасників конференції - представники МВС України, Міністерства оборони, Національної поліції, а також закладів вищої освіти.

Модерувала дискусію заступниця директора Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС Зоряна Кісіль.

Під час конференції обговорили чимало важливих та актуальних тем. Зокрема йшлося про методи збереження психічного здоров'я військовослужбовців, психологічний профіль професії керівника підрозділу Національної поліції, психологічні ресурси подолання кризових ситуацій майбутніми правоохоронцями.

Учасники заходу поділилися думками щодо моделі поведінки людини як суб'єкта самозбереження, а також обговорили підходи до оцінки ризиків учинення повторних правопорушень дітьми.

 

Крім цього, розглянули закордонний досвід залучення військових капеланів до психологічного супроводу військовослужбовців. Подискутували про толерантність до невизначеності як стратегію життєтворення молоді, теоретичні аспекти професійного здоров'я викладача закладу вищої освіти.

Учасники конференції поділилися досвідом щодо застосування у процесі психологічного консультування метафоричних асоціативних карт. Обговорили токсичність організаційної культури, здійснили порівняльний аналіз розвитку дитячої психотерапії у Західній Європі та вУкраїні.

Під час заходу також йшлося про гендерні особливості впливу психологічних чинників на формування адиктивності підлітків, соціально-психологічні особливості життєвого стилю соло у жінок, психічне здоров'я сучасних батьків. 

Крім цього, науковці та практики обговорили переваги та недоліки онлайн-навчання для студентів закладів вищої освіти.

  220 Hits
220 Hits
жовт.
22

Науковці та практики обговорили питання академічної доброчесності у вищій освіті

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Дотримання академічної доброчесності в закладах вищої освіти». Захід проходив онлайн з використанням платформи ZOOM, завдяки підтримці надійних партнерів ЛьвДУВС – Товариства StrikePlagiarism.com, та за сприяння Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і Міжнародної фундації науковців та освітян. 

До участі у круглому столі долучилася широка наукова спільнота – експерти, наукові та науково-педагогічні працівники, адміністратори антиплагіатних систем, гаранти освітніх програм, а також здобувачі вищої освіти. 

Присутні зібралися, аби з'ясувати рівень зацікавленості учасників освітнього процесу в дотриманні спеціальних етичних принципів і правил у сучасному академічному середовищі.

Привітала учасників наукової події проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Сподіваюся, що цей круглий стіл стане дискусійним майданчиком, який об'єднає науковців у сфері обговорення питань академічної доброчесності. Ми тільки починаємо виходити на високий рівень якості забезпечення академічної доброчесності і цей шлях доволі непростий. Нам потрібно виробити для себе єдину політику та підхід до розуміння цього поняття. І, власне, заради цього ми організували такий круглий стіл. Тож щиро бажаю всім нам цікавих ідей, жвавих дискусій та академічної толерантності», - відзначила Ольга Балинська.

Тахмазов Алі Малік огли, виконавчий директор Plagiat.pl, також привітав учасників наукового заходу й наголосив, що плагіат є дуже актуальною проблемою сьогодення.

Робота круглого столу проводилася за кількома напрямками. Присутні обговорювали академічну доброчесність у вищій освіті й міжнародний досвід з її дотримання. Йшлося також про використання системи StrikePlagiarism.com та актуальні правові питання дотримання академічної доброчесності.

Розпочала дискусію Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Вона розповіла присутнім про напрями сприяння академічній доброчесності у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Іван Назаров, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ініціатор і співавтор проєкту закону про академічну доброчесність, описав присутнім законодавчі ініціативи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у сфері формування простору академічної доброчесності.

Олег Батюк, голова правління ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», виступив із темою «Дотримання академічної доброчесності під час акредитації освітніх програм Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти».

Як антиплагіатна система і процедури допомагають боротися з плагіатом, пояснив учасникам круглого столу Алі Малік огли Тахмазов, виконавчий директор Plagiat.pl.

«Академічна доброчесність як інструмент забезпечення якості освіти» - з цією темою виступила Валентина Візнюк, директорка бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Доповідь про управління антиплагіатними перевірками представила учасникам Ольга Крамаренко, завідувачка відділу інформаційно-аналітичної роботи та електронних ресурсів Сумського державного університету.

Присутні також послухали виступ Зінаїди Смутчак, завідувачки кафедри менеджменту та економіки Льотної академії Національного авіаційного університету, про актуальні аспекти європейського досвіду дотримання академічної доброчесності.

Повністю засідання можна було спостерігати через соціальну мережу Facebook на вебсторінці StrikePlagiarism.com за підтримки Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і Міжнародної фундації науковців та освітян (див. https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=658136708404122).
Підсумком круглого столу стали спільні напрацювання науковців та практиків стосовно дотримання академічної доброчесності у вищій освіті.
  18 Hits
18 Hits
© 2021 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.