• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

вер.
27

У ЛьвДУВС провели третю онлайн-лекцію у рамках гендерних студій

Сьогодні у межах Всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Гендерні студії у вищій школі: сучасні виклики та досягнення» відбулася третя онлайн-лекція на платформі ZOOM. Ініціаторами події є Львівський державний університет внутрішніх справ та Центр українсько-європейського наукового співробітництва.

Цього разу учасникам розповіли про особливості викладання кримінально-юстиційних питань гендерних студій. Спікеркою події стала професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ірина Гловюк.

Нагадаємо, що підвищення кваліфікації включало три змістовні блоки. Під час першої онлайн-зустрічі доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Світлана Романцова виступила із доповіддю «Домашнє насильство як крайній прояв гендерної нерівності у структурі навчальних програм та ідентифікація домашнього насильства як обов'язковий елемент навчальних програм». А минулого тижня радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич провела лекцію на тему «Гендерна рівність та протидія сексуальним домаганням у закладах вищої освіти».

Після завершення підвищення кваліфікації учасники отримають відповідні сертифікати та збірники тез науково-методичних доповідей. 

  81 Hits
81 Hits
вер.
20

Тривають онлайн-лекції з гендерних студій у вищій школі

Минулого тижня розпочалося Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації «Гендерні студії у вищій школі: сучасні виклики та досягнення». Захід поводиться за ініціативи Львівського державного університету внутрішніх справ та Центру українсько-європейського наукового співробітництва.  

Подія включає три тематичні блоки, що стосуються таких важливих питань як протидія домашньому насильству та сексуальним домаганням у закладах вищої освіти, а також особливостей викладання кримінально-юстиційних питань гендерних студій.

Онлайн-лекції відбуваються щовівторка. Цього разу учасники заходу мали можливість поспілкуватися із радницею ректора з гендерних питань Іриною Євхутич. Вона виступила із доповіддю на тему: «Гендерна рівність та протидія сексуальним домаганням у закладах вищої освіти». У своїй презентації спікерка розповіла, як діяти у таких випадках та куди звертатися за допомогою.

Крім цього, поділилася думками, як обговорювати зі здобувачами цю делікатну тему. 

«Потрібно відшукати правильний спосіб комунікації зі студентами, аби вони були впевненими у приватності та конфіденційності розмови. Також важливо не замовчувати цю тему, впроваджувати відповідні курси, воркшопи та менторські програми. Це сприятиме створенню безпечного середовища, де жінки й чоловіки зможуть вільно здобувати освіту та займатися наукою», - підкреслила Ірина Євхутич.

Наступна онлайн-лекція у рамках гендерних студій відбудеться 27 вересня. Спікеркою події буде професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ірина Гловюк.

  95 Hits
95 Hits
вер.
13

У ЛьвДУВС стартували навчання із протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочались навчання для поліцейських Львівщини, які реагують на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства. Захід проходить за ініціативи Консультативної місії Європейського Союзу.  

Під час офіційного відкриття події ректор університету Роман Благута зазначив, що Україна вже давно обрала вектор руху, спрямований на утвердження верховенства права і законних інтересів громадян.

«В умовах війни питання гендерно зумовленого насильства постало у новому світлі. Передові практики держав-членів ЄС та інших демократичних країн, що стосуються протидії домашньому та гендерному насильству, є дуже потрібними. Адже завдяки їх освоєнню поліцейські зможуть якісно, швидко та ефективно виконувати свої функції», – підкреслив Роман Благута.

Він висловив вдячність представникам КМЄС за ініціативу та бажання поділитися досвідом.

 Наступним до присутніх звернувся тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії. Він працює в поліції з 1985-го. Впродовж десяти років був звичайним патрульним, потім його залучили до боротьби з наркозлочинами. А з 2010-го пан Юкка керує розслідуваннями у відділі боротьби з організованою злочинністю. У наступні дні він представить учасникам фінський досвід протидії домашньому насильству.

Продовжив захід старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви. Спершу він поділився з присутніми передісторією свого професійного становлення. Далі розповів, у яких форматах проходитимуть тренінги.

«Щодо змісту нашого навчання: перші дні будуть академічними. Я говоритиму з вами про історію домашнього насильства, про його типи та форми, не оминемо увагою і статистичні дані. Можливо, ми спробуємо провести невеликі онлайн-ігри, щоб закріпити знання. Наступні дні будуть практичними: ви навчитеся, як працювати з документами, як заповнювати протоколи про адміністративні правопорушення. Також ми з колегою розповімо, як діяти під час інцидентів, пов'язаних з насильством, та захищати себе від можливих небезпек», – зазначив Гедімінас Бучюнас.

Поліцейські матимуть змогу відпрацювати вивчені кейси на прикладі розроблених сценаріїв в інтерактивній класній кімнаті та на криміналістичному полігоні.

Додамо, що одним із учасників навчань є доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету № 3 ЛьвДУВС Володимир Висоцький.

Навчання для поліцейських із протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству триватимуть впродовж вересня-жовтня. 

  90 Hits
90 Hits
трав.
10

Викладачка ЛьвДУВС взяла участь у вебінарі про гендер та цифрові технології

Доцентка кафедри господарсько-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Любомира Мелех долучилася до вебінару «Гендер та цифрові технології в науці».

Під час заходу було обговорено питання не лише цифрових компетенцій та гендеру, а й використання інформаційно-комунікаційних технологій у STEM освіті та технологіях - як в мирний час, так і в умовах воєнного стану. Також йшлося цифрові компетентності, що сприяють доступу та безпеці в надзвичайних умовах.

"Ще десять років тому питання гендерної рівності та цифрових технологій активно не піднімалися. Однак світ змінюється, і у наш час життя поступово переходить у цифровий формат. Крім того, особливо важливим є питання гендеру та дотримання прав людини у соціумі - під час війни також. Рада була обговорити ці актуальні теми із колегами зі всієї України", - поділилася враженнями Любомира Мелех.

Слід відзначити, що захід було організовано Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

  106 Hits
106 Hits
лют.
23

Представники ЛьвДУВС долучилися до онлайн-зустрічі з питань реалізації плану «Жінки, мир, безпека»

В онлайн-режимі відбулася Установча зустріч ініціатив Українського Жіночого Фонду з локалізації Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» в Україні. Подія проходила за підтримки урядів Канади і Королівства Нідерландів.

Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляли проректор вишу Ольга Балинська, радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич, а також доцентки кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Світлана Романцова та Юлія Лісіцина.

Установчу зустріч з вітальним словом відкрила Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.

Після цього відбулося представлення основних підходів до реалізації стратегії на національному рівні, обговорення можливостей співпраці з інституціями сфери безпеки і оборони.

На заході також йшлося про реалізацію плану дій «Жінки, мир, безпека» в тринадцяти областях країни.

ЛьвДУВС підтримує спільну ідею реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на засадах паритету та партнерства.

  219 Hits
219 Hits
жовт.
13

Представниці ЛьвДУВС долучилися до Міжнародної конференції «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе»

 Конференція-телеміст транслювалася у прямому ефірі з Києва, Кривого Рогу, Полтави, Маріуполя та Львова. Такий захід відбувався вперше. Ініціаторами події виступила Українська асоціація представниць правоохоронних органів спільно з UN Women (ООН Жінки) та під егідою заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко.

До Міжнародної конференції долучилися представниці і представники правоохоронних органів, фахівці у сфері ґендерної рівності, миру та безпеки, а також міжнародні партнери.

Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляли проректорка вишу Ольга Балинська, професорка кафедри менеджменту Інституту управління, психології та безпеки Зінаїда Живко, завідувачка кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 Олена Тьорло та доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Світлана Романцова.

Учасниці й учасники обговорювали виклики та перешкоди, з якими стикаються жінки-правоохоронниці під час роботи та несення служби. Присутні, окрім цього, ділилися історіями успіху у подоланні цієї проблеми та надавали практичні рекомендації.

«Молодь, яка слухала нас в онлайн-режимі, дивувалася, чому колись існували гендерні упередження. І це дуже добре, адже основний посил події – надання рівних прав і можливостей. Тож стереотип, що жінці не місце у силових структурах, впевнено руйнується», - наголосила Ольга Балинська.

  139 Hits
139 Hits
жовт.
21

Представниця університету пройшла курс для радників та радниць з гендерних питань

Впродовж двох днів у Києві відбулась зустріч, присвячена темі гендерної рівності. Учасницею заходу стала радниця ректора з гендерних питань ЛьвДУВС Ірина Євхутич.

Під час зустрічі йшлося про створення Мережі радників та радниць з гендерних питань для захисту прав жінок і чоловіків в Україні.

До обговорення долучилися Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, радниці та радники голів обласних державних адміністрацій, мерів міст, а також закладів сектору безпеки та оборони.

Захід проходив за підтримки Варшавського Бюро демократичних інститутів з прав людини ОБСЄ та Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко.

Після завершення події усі учасники отримали відповідні сертифікати. 

  242 Hits
242 Hits
вер.
02

Студентка ЛьвДУВС взяла участь у літній школі, присвяченій темі гендерної рівності

Студентка Інституту права ЛьвДУВС Юлія Нікітіна стала учасницею літньої школи від Асоціації жінок-юристок «ЮрФем». Захід проходив у Львові впродовж трьох днів.

30 студенток-юристок з усієї країни зібралися, щоб обговорити питання гендерної рівності, стереотипів, дискримінації, сексизму та інші важливі теми. Крім того, тренери «ЮрФем» розповіли учасницям як професійно проводити переговори та будувати середовище, орієнтоване на нове толерантне суспільство.

«Я отримала нові знання, зустріла нових друзів та однодумців. Приємно, коли можеш поговорити з тими, хто тебе розуміє і підтримує твої погляди. Ці три дні були надзвичайно інформативними, адже ми обговорили багато проблемних тем: домашнє насильство, гендерно нейтральна мова, стереотипи. Завдяки літній школі від «ЮрФем» я зарядилась енергією і налаштувалась на нові звершення!», - поділилася враженнями про захід студентка ЛьвДУВС Юлія Нікітіна.

Наприкінці літньої школи учасницям вручили відповідні сертифікати. 

Фото зі сторінки «ЮрФем» у Facebook
  172 Hits
172 Hits
квіт.
29

Представники ЛьвДУВС взяли участь у вебінарі, присвяченому гендерному мейнстримінгу

Радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич та доцент кафедри соціально-гуманітарної підготовки ЛьвДУВС Роман Андрусишин взяли участь в інтерактивному вебінарі «Гендерний мейнстримінг в діяльності органів державної влади: що це та як з цим працювати?». 

Онлайн-подію організувала Консультативна місія Європейського Союзу в Україні спільно з Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем».

Із привітальним словом до учасників заходу звернулися керівниця Регіонального представництва КМЄС у Львові Ханнелоре Вальєр, експертка з питань співробітництва КМЄС Лідія Дужич та керівниця центру «ЮрФем: освіта», тренерка Вікторія Карпа.

Спікери заходу, насамперед, пояснили, що таке гендерний мейнстримінг та навели його кращі практики в Україні. Крім цього, розповіли про гендерну політику і структуру її застосування.

Під час вебінару також йшлося про гендерні аспекти при формуванні навчальних програм, застосування гендерно чутливого підходу в органах державної влади, проведення моніторингу гендерно чутливих даних.

Насамкінець спікери заходу підняли питання недопущення сексизму на роботі.

  118 Hits
118 Hits
серп.
27

ЛьвДУВС долучився до презентації «Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України»

Представники Львівського державного університету внутрішніх справ взяли участь у презентації «Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України».

Презентація проводилась за участі Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, технічної підтримки ООН Жінки в Україні при фінансуванні Уряду Швеції. 

ЛьвДУВС на події представляли ректор Роман Благута, проректори Ольга Балинська та Мар'ян Гурковський, радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич, науково-педагогічні працівники, керівники кафедр та представники навчальних відділів Інститутів університету.

У заході також взяли участь Урядова уповноважена з питань гендерної інтеграції Катерина Левченко, представники організації ООН Жінки, ректори закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони України, представники органів державної влади, міжнародних організацій.

З вітальним словом захід розпочала Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка є співавторкою та редактором Методичних рекомендацій.

«Цей документ є прикладом інституалізації гендерних підходів в освітньому процесі закладів вищої освіти. Він відповідає актуальним напрямам державної гендерної політики, яка реалізується інституціями сектору безпеки та оборони України, а також програмі діяльності уряду щодо врахування гендерного компоненту», - підкреслила Катерина Левченко.

Експертка відзначила, що є велика потреба у фахівцях, які мають відповідні знання та компетенції в гендерній сфері.

«Сьогодні гендерна політика виведена із виключно соціальної сфери і є питанням стратегічного розвитку не тільки сектору безпеки та оборони, але суспільства в цілому. Такий принцип і реальність необхідно відображати, враховуючи як практичну, так і науково-освітню діяльність», - зауважила Урядова уповноважена.

Наприкінці виступу вона побажала присутнім успіхів та цікавих обговорень.

Привітав учасників онлайн-зустрічі ректор ЛьвДУВС Роман Благута.

«Дуже знаково для освіти загалом та зокрема для закладів зі специфічними умовами є впровадження Методичних рекомендацій. Це сміливий виклик, який демонструє потребу саме в секторі безпеки імплементувати підходи щодо дотримання гендерного паритету. Це дозволяє формувати нові освітні компоненти в реалізації освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, розробляти проблематики на рівні науково-дослідних робіт та критично осмислювати організацію професійної діяльності», - наголосив Роман Благута.

«В університеті ми активно впроваджуємо Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Ми визначили необхідним і в межах Юридичної клініки створити Інформаційно-консультаційний центр гендерних компетенцій та впровадити ряд навчальних дисциплін, до прикладу, «Кримінальна юстиція та гендерний мейнстримінг», «Кваліфікація та основи методики розслідування домашнього насильства», «Гендерна психологія», «Психологія статі», які викладають наші науково-педагогічні працівники, які в свою чергу, пройшли навчання та підвищення кваліфікації», - додав очільник вишу.

Ректор висловив переконання, що постійне обговорення, можливість обміну думками є чи не найкращим способом впроваджувати ці рекомендації в практичну діяльність

Також на заході було презентовано план проведення оцінки обґрунтування доцільності і можливостей урахування ґендерного компонента в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України та закордонний досвід ґендерного інтеґрування у секторі безпеки та оборони (на прикладі поліції).

  94 Hits
94 Hits
бер.
25

Студенти ЛьвДУВС пройшли тренінг, покликаний розвінчати гендерні упередження

Студенти 2-го курсу Інституту права пройшли тренінг у рамках вивчення нової навчальної дисципліни «Кримінальна юстиція та гендерний мейнстримінг». 

Захід відбувався онлайн. Доцентки кафедри кримінально-правових дисциплін Світлана Романцова та Юлія Лісіцина розповідали «Казочку про Скріпочку», під час якої здобувачі тримали в руках канцелярські скріпки й виконували певні дії (робили зі скіпки усмішку, знак оклику, знак питання, указку, сердечко). Казочка була про те, як Скріпка хотіла вступити в університет і стати конструктором космічних кораблів, але під впливом стереотипних поглядів батьків, вчителів та друзів, зробила інший вибір. Через двадцять років вона наважилася втілити свою мрію у життя, однак зробити це не вдалося.

Коли хлопці та дівчата дослухали історію, отримали завдання - зробити скріпку такою, як на початку. Проте ніхто з цим не впорався. Скріпка виходила кривою і кособокою, що відобразило вплив стереотипів на кожного.

Після цього учасники тренінгу презентували виконані ними креативні малюнки проти гендерних стереотипів.

Доцентка кафедри Романцова Світлана теж презентувала виконане нею завдання.

Під час заходу студенти активно обговорювали наслідки дотримання гендерних стереотипів. Кожен висловлював свою позицію та аргументував.

Процес подолання гендерних упереджень є складним завданням. Однак поступова зміна власної свідомості - це важливий крок до гендерної рівності та формування гендерно чутливого студентського середовища!


  98 Hits
98 Hits
серп.
27

Представниці ЛьвДУВС долучилися до онлайн-дискусії «НІ гендерному насиллю»

Радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич та доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Юлія Лісіцина взяли участь в міждисциплінарній онлайн-дискусії «НІ гендерному насиллю». У рамках цього заходу учасники розглядали ґендерно зумовлене насильство з юридичної, психологічної та соціалогічної точок зору.

До дискусії долучилася Катерина Павліченко, заступниця Міністра внутрішніх справ, голова правління ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів», а також працівниці профільних громадських організацій, юристки та психологині.

Організатори підкреслили важливість цієї онлайн-дискусії, адже за дослідженнями Фонду Народонаселення ООН щороку від домашнього насилля в Україні гине 600 жінок. А 37% працівниць юридичної сфери зазнавали сексуальних домагань на робочому місці.

Тож учасники заходу ділилися думками, яким чином можна розпізнати ґендерно зумовлене насилля та куди звертатися по допомогу, якщо ви стали жертвою цього злочину. Присутні обговорювали українське законодавство та міжнародне регулювання такого виду насильства. Під час онлайн-зустрічі звучало питання впливу пандемії COVID-19 на поширеність ґендерно зумовленого насилля.

Подію організували Посли європейської молоді в Україні у партнерстві із факультетом психології, політології, соціології Національного університету «Одеська юридична академія», Асоціацією юристок України «ЮрФем» та громадською організацією «Ла Страда-Україна».

  85 Hits
85 Hits
груд.
22

Представники ЛьвДУВС долучилися до презентації гендерних підходів у підготовці фахівців для сектору безпеки і оборони України

Презентація «Методичних рекомендацій з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України» відбулася в режимі онлайн. Участь у заході взяли керівники закладів вищої освіти МВС, члени вчених рад та авторського колективу, який розробив рекомендації.

Від ЛьвДУВС до зустрічі долучилися очільник вишу Роман Благута, проректори Ольга Балинська та Василь Франчук, директор Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Юрій Назар, доцентка кафедри цивільного права та процесу факультету №1, уповноважена з гендерних питань Ірина Євхутич, декани факультетів, завідувачі університетських кафедр та інші.

Зі вступним словом до присутніх звернулася віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

«Вже не перший рік проводяться роботи з реалізації завдань щодо професійної підготовки кадрів з урахуванням гендерної рівності. Дуже важливою також є діяльність науковців та освітян з уніфікації підходів щодо викладання гендерної тематики в закладах вищої освіти. Крім того, питання рівності чоловіків та жінок відображаються в річних національних програмах під егідою Комісії Україна-НАТО», – відзначила Ольга Стефанішина.

«Ми всі з вами усвідомлюємо, що питання рівного доступу до професій, зокрема професійного розвитку як жінок, так і чоловіків – це системна проблема, яка потребує відображення в усіх елементах навчання співробітників сектору безпеки та оборони», - додала віце-прем'єр-міністр.

Ольга Стефанішина наголосила, що розроблені методичні рекомендації є унікальними та базуються на досвіді нашої країни.

Варто відзначити, що після опрацювання проєкту Методичних рекомендацій Вчена рада Львівського державного університету внутрішніх справ підтримала їх використання в освітньому процесі.

  76 Hits
76 Hits
© 2022 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.