• (032) 258-63-25
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра кримінального процесу і криміналістики

Контакти

м. Львів, вул. Городоцька, 26

kkpk@lvduvs.edu.ua

Тел.зав.каф: (032) 258-64-20

Тел.каф: (032) 258-65-43

Загальна інформація

Наказом № 43 від 30 квітня 1994 року цикл кримінального процесу і криміналістики перейменовано на кафедру кримінального процесу і криміналістики. Начальником кафедри було призначено полковника міліції Цибочкіна В.О. Склад кафедри налічував 10 чоловік. Предметну секцію з криміналістики очолював старший викладач, підполковник міліції Щетінін В.Д., до складу якої входили старший викладач підполковник міліції Феськов М.М., викладачі майор міліції Лазор Я.І., майор міліції Бурий О.А., начальник кабінету майор міліції Струк В.А.. Предметну секцію з кримінального процесу очолювала майор міліції, старший викладач Устюгова О.Є., до складу якої входили викладач підполковник міліції внутрішньої служби Щербік Є.А., викладач, ст.лейтенант міліції Бакликов О.Є. З 1995 по 1997 рік кафедра поповнилась молодими викладачами: капітаном міліції Сергієнко Л.О., майором міліції Сасом В.А., та ст. лейтенантом міліції Хмельовською Н.З., які проводили заняття з кримінального процесу: майор міліції, викладач Воробйов В.Я. проводив заняття з криміналістики.

У 1998 році кафедру кримінального процесу і криміналістики очолив кандидат юридичних наук, доцент полковник міліції Гумін О.М., 2003 року кафедру кримінального процесу та криміналістики було розділено на два самостійні структурні підрозділи: кафедру кримінального процесу яку очолив к.ю.н., доцент полковник міліції Гумін О.М., кафедру криміналістики, судової медицини та психіатрії яку очолила д.б.н., професор, полковник міліції Сибірна Р.І. З жовтня 2006 року кафедру кримінального процесу очолив к.ю.н. майор міліції Благута Р.І. У липні 2008 року кафедри реорганізовані у кафедру кримінального процесу та криміналістики факультету з підготовки слідчих шляхом злиття кафедри кримінального процесу і кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії, очолив кафедру кандидат юридичних наук, доцент, підполковник міліції Благута Р.І. У квітні 2015 року начальником кафедри призначено кандидата юридичних наук, доцента, підполковника міліції Хитру Андрія Ярославовича.

У вересні 2015 року кафедру кримінального процесу та криміналістики було розділено на два самостійні структурні підрозділи: кафедру кримінального процесу та кафедру криміналістики, судової медицини та психіатрії.

У листопаді 2018 року у зв’язку із організаційно-штатними змінами створено кафедру кримінального процесу та криміналістики, завідувачем кафедри призначено к.ю.н., доцент Хитру А.Я.

Згідно навчального плану на кафедрі профілюючими дисциплінами є кримінальний процес та криміналістика. Окрім того, на кафедрі викладаються наступні навчальні дисципліни:

для слухачів магістратури:

 • Теоретичні проблеми кримінального судочинства;
 • Особливості проведення негласних слідчих (розшукових) дій,
 • Організація взаємодії підрозділів під час проведення досудового розслідування,
 • Правозастосування.
 • Криміналістичні засоби та методи розслідування кримінальних правопорушень,
 • Особливості розслідування окремих видів злочинів.

для курсантів факультетів державного замовлення:

 • Взаємодія слідчого з іншими підрозділами НП під час проведення досудового розслідування;
 • Досудове розслідування;
 • Складання кримінальних процесуальних документів під час досудового розслідування;
 • Докази та доказування у кримінальному провадженні;
 • Судова медицина та судова психіатрія
 • Методика розслідування окремих видів злочинів

Науково-педагогічним складом кафедри проводяться різні види методичної та науково-дослідної роботи. Зокрема, видано ряд монографій, навчальних посібників, курсів лекцій, методичних матеріалів для забезпечення освітнього процесу та рекомендацій практичним підрозділам Національної поліції. Ведеться співпраця з Львівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, слідчим управлінням області, вищими навчальними закладами системи МВС України та МОН України.

Науково-дослідна робота здійснюється у межах визначеної на факультеті №1 теми наукових досліджень. На кафедрі функціонує курсантський науковий гурток, в якому кожного навчального року працює 10-15 курсантів. Гуртківці під керівництвом викладачів кафедри працюють над дослідженням актуальних проблем та мають певні доробки: публікації, призові місця на університетських та всеукраїнських наукових заходах.


© 2021 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.